Przekonaliśmy doświadczonego doradcę z popularnego serwisu ogłoszeń o pracę szukampracy.pl do napisania felietonu dot. budowania własnego image u rekruterów i headhunterów. Zapraszamy do lektury jego tekstu.

Opracowywanie rozwoju zawodowego uważa się za istotną dziedzinę bytowania każdego zatrudnionego, który poważnie rozpatruje temat szeroko rozumianej przyszłości. Jest to nie jedynie sensowne posunięcie, ale przede wszystkim przynoszące niemałe korzyści. O czym mowa?

Dzięki planowaniu własnej ścieżki profesjonalisty dokładnie wiemy, gdzie zmierzamy, jakimi metodami zamierzamy się tam dostać i jaki jest nasz cel. Nie działamy więc na oślep, tylko dążymy do celu precyzyjnie obranym traktem. Dzięki temu bez wysiłku jesteśmy zdolni zdobyć to, co sobie chcieliśmy. Nasze działania są bardziej ułożone oraz ukierunkowane, więc jesteśmy nastawieni na sukces, nie zaś na fiasko.

Obmyślanie ścieżki zawodowej pozwala nam także na dokładne kształtowanie swojego życia zawodowego, nie zaś liczenie na opatrzność. Poza tym pozwala nam też pielęgnować własny sposób bycia. Planując rozwój kariery, spostrzeżesz, że zwiększy się Twoje zdecydowanie. Pracownik, który w pełni wie, co zamierza uzyskać, jest bardziej ekstrawersyjny, czuje się mocniejszy, mniej bezradny, a w pierwsze kolejności nie traktuje niczego obojętnie. Do swoich zajęć oraz kariery podchodzi roztropnie oraz z wyobraźnią – wspomniane czynniki z pewnością definiują człowieka spełnionego.

To my w dużej mierze określamy, jak powinna wyglądać linia naszych awansów oraz jak ma przebiegać nasz rozwój zawodowy. Aktualnie znalezienie, jak również zachowanie dobrej posady jest sporym wyzwaniem, rynek zatrudnienia ciągle ewoluuje, dlatego każdy jego uczestnik musi potrafić się dostroić do rozchwianych warunków rynku pracy. Aby stać się wartością dodaną dla pracodawcy, kluczowe jest zaplanowanie drogi swojego awansu. Aby osiągnąć sukces, nie można stronić od pracy oraz trudu, nikt nie zapuka do naszych drzwi i nie zaoferuje nam świetnie prosperującego stanowiska. Dlatego bez zwłoki rozważ indywidualną ścieżkę kariery i określ punkty docelowe, do których chcesz dążyć i przede wszystkim – które są w Twoim zasięgu. Przekonasz się, iż planowanie rozwoju zawodowego da Ci więcej profitów, niż mógłbyś przypuszczać.

Tekst napisany przez strona internetowa